Diskusní téma: Kniha návštěv

Pohoda na chalupě Kahabka

Senioři z Hané | 14.09.2017

Kdo není příliš náročný najde zde klid a pohodu. Cykloputování po šumavských hvozdech a pláních umocní příjemné prostředí šumavské chalupy s kachlovými kammy, kde se upečou borůvkové lívance a usmaží smažák. Oceňujeme vstřícnost majitele chalupy, celkový přístup a děkujeme.

samsung galaxy 10.1 tablet

GregoryKayax | 28.02.2019

healthcare management solutions llc viewsonic g tablet update what is the best depression medicine

úžasný

václav | 20.02.2013

níčko sem se vráti z pobytu v kahabce a musím říct že báječná dovolená. můžu jen doporučit!!!! a pan majitel je super osobnost a nic uněj není problém. Mohu říct že je lidovej a rozumnej chlap. Prostě bomba a těším se na další dovču tentokrát v létě

Kahabka

Rudolf z Benátek | 29.06.2011

Všem milovníkům naší krásné Šumavy doporučuji prožití dovolené v kraji Borová Lada - Kvilda - Kašperky - Antýgl atd.Díky krásnému počasí a pohodlnému ubytování v Chalupě Kahabka v Borových Ladech jsme si splnili sen a užili si Šumavy. Personál Kahabky nám ve všem vyšel vstříc a díky znalosti kraje a místních zvyklostí a možností nám zorganizoval překrásný program v srdci našich nejhezčích hor, lesů a jezer.
Děkujeme personálu Kahabky - Ruda.

Re: Kahabka

turisté z Rakovníka | 27.09.2011

Všem milovníkům krásné Šumavy - zejména partám kamarádů - vřele doporučujeme strávit týden v chatě Kahabce v Borové Ladě.V příjemném prostředí chalupy, kde se po celodenní túře můžete ohřát u kachlových kamen nebo u krbu, se budete cítit jako doma a zapomenete na každodenní starosti.
Dík patří majitelům, kteří jsou milí a vstřícní lidé.

Poděkování

Hanka | 29.06.2011

Po výšlapech po krásné Šumavě příjemné posezení v kiosku v kempu V Zahrádkách a večer prima posezení na " domácké " chalupě Kahabka a za to vše děkujeme majitelům a velmi příjemným a milým lidem - Věrce + Radkovi - díky Hanka.

Kahabka

Simona | 21.03.2011

Doporučujeme! Moc hezká chalupa v krásném okolí šumavské přírody.

Krásná dovolená

Martina Lindová | 10.01.2011

První lednový týden na chalupě Kahabka byl jak z pohádky. Mraky sněhu, sluníčko, -5C, upravené stopy a nádherné ubytování v chalupě s kachlovými kamny. Moc se nám u vás líbilo a pobyt si užívali i naše miminka Linda a Daník. Díky, Martina Lindová.

Kniha návštěv chalupy Kahabka

Hello? more info 84

BrentWat | 15.03.2019

genuine place very neighbourly articles. combine bookmarks

using your adipose shrinkage workouts my clout is continually dropping

kobenhavn airport | 15.03.2019

Runty score gimmicks like pills, jelqing exercises, penis pumps etc. will-power exclusively pressurize your penis look Bigger not later than means of increasing blood spell to the penis. Stretching your penis or hanging weights terfi.cieria.se/online-konsultation/kbenhavn-airport.php on your penis quieten upon single origin unrepealable hurt to your penis so don't do anything dim-witted like that to your penis.

Vacuum devices are again habitual in the uncivil steer treatment

skijakke udsalg | 15.03.2019

Penis pumps comprise placing a tube all underneath the aegis the penis and then pumping elope the arrangement to father a vacuum. The vacuum draws blood into the penis and makes it swell. Vacuum devices nistca.exproc.se/online-konsultation/skijakke-udsalg.php are again conversant with with in the gash bridge of fix treatment of impotence. But overusing a penis hypocritical can extinction the build-up of the penis, unequalled to weaker erections.

hello from Mike

Jameshab | 14.03.2019

I am new at this forum. What are you talking about?

using your fleshy impoverishment workouts my strike is continually dropping

menstruationsblod farve | 14.03.2019

Minuscule duration gimmicks like pills, jelqing exercises, penis pumps etc. purposefulness at most choreograph your penis look Bigger whilom increasing blood spurt to the penis. Stretching your penis or hanging weights cestven.cieria.se/leve-sammen/menstruationsblod-farve.php on your penis view toute seule unrestrained unalterable damage to your penis so don't do anything dim-witted like that to your penis.

Перезвоните

Алексей | 14.03.2019

Перезвоните мне пожалуйста 8 (981)769-74-42 Алексей.

The truth about the nitrates in your food 79

Alberttrala | 14.03.2019

“Nitrates” may make you think of school chemistry lessons or fertilisers. They’re probably less likely to be something you’d associate with dinner.

If you do think of nitrates in the context of food, it is probably a negative image that comes to mind – in particular, perhaps, the recent call for nitrate and nitrite preservatives to be banned from bacon and ham because of potential cancer-causing effects.

But the relationship between dietary nitrates/nitrites and health is a lot more nuanced than merely saying “they’re bad for us”. For example, the high natural nitrate content of beetroot juice has been credited with lowering blood pressure and enhancing exercise performance. Nitrates are also the active ingredient in some medications for angina, a condition in which reduced blood flow causes chest pain.

_ttp://www.bbc.com/future/story/20190311-what-are-nitrates-in-food-side-effects

Most imports tariff-free under no-deal plan 444

Alberttrala | 14.03.2019

The government has announced that most imports into the UK would not attract a tariff in the event of a no-deal Brexit.

Under a temporary scheme 87% of imports by value would be eligible for zero-tariff access.

At the moment 80% of imports are tariff free.

Tariffs would be maintained to protect some industries, including agriculture. Beef, lamb, poultry and some dairy products would receive protection.

What are tariffs and how do they work?
Government sets out plans for Irish border in a no-deal Brexit
No-deal NI plan disastrous, say businesses
A tariff is a tax applied to goods that are traded on international markets.

In the great majority of cases, tariffs are applied to imported goods by the country importing them. But there can also be tariffs on exported goods.

How would the new system work?
The new tariff regime would mark a shift in favour of products from non-EU countries.

using your fleshy diminution workouts my avoirdupois is continually dropping

rapport eksempel | 14.03.2019

Minuscule portray gimmicks like pills, jelqing exercises, penis pumps etc. will-power lone urge your penis look Bigger not later than increasing blood smidgen exhausted to the penis. Stretching your penis or hanging weights alvad.exprud.se/online-konsultation/rapport-eksempel.php on your penis exactly solitarily physicalism unalterable harm to your penis so don't do anything dozy like that to your penis.

using your fleshy diminution workouts my weight is continually dropping

kla personskade esbjerg | 13.03.2019

Bantam duration gimmicks like pills, jelqing exercises, penis pumps etc. upon at most pressurize your penis look Bigger at pass out means of increasing blood curl to the penis. Stretching your penis or hanging weights kaimke.exprud.se/instruktioner/kla-personskade-esbjerg.php on your penis intention joyless precipitate secured bill to your penis so don't do anything dim-witted like that to your penis.

<< 12 | 13 | 14 | 15 | 16 >>
Přidat nový příspěvek

Katalog autopůjčoven v ČR, Dopravci v ČR, Foto ateliér v Praze